مقالات تغذیه

بهترین غذاها برای افزایش شیر مادران شیرده

هستید ممکن است متعجب شوید اگر بدانید بعضی غذاها باعث ترشح بیشتر شیر در شما میشود. این غذاها باعث ارتقا کیفیت و همچنین افزایش ذخیره شیر در مادر میشود و با شیر دادن مکرر به کودک میتوانید کودک شیرخوار خود را همیشه از نعمت شیر مادر برخوردار کنید. در این مقاله چندین غذای مفید برای این دوره را معرفی میکنیم.

مقالات تغذیه

مقادیر ویتامین D در بارداری و کاهش خطر دیابت کودکان

اهمیت ویتامین D در پیشگیری از پوکی استخوان ثابت شده است. ولی مطالعات اخیر اهمیت دریافت کافی ویتامین D را در دوران بارداری برای ارتقاء سلامتی کودکان تایید می نمایند. مطالعه ی جدیدی که اخیرا درژورنال دیابت به ثبت رسیده است به این امر می پردازد که زنان باردار می بایست از این نکته مطمئن باشند که سطوح ویتامین Dدربدنشان به اندازه کافی باشد زیرا این مهم سبب کاهش خطر دیابت در کودکان آنها خواهد شد.

مقالات تغذیه

مصرف امگا 3 در طول بارداری و تجمع بافت چربی در نوزاد

تركيب اسيدهاي چرب بلند زنجيره چند زنجيره اي غير اشباع در رژيم غذايي مادر ممكن است در چاقي نوزاد تاثير گذار باشد. در اين مطالعه ميخواهيم اين فرضيه را بررسي كنيم كه كاهش نسبت امگا-6 به امگا-3 در رژيم غذايي زنان باردار و شيرده ممكن است از رشد زياد بافت چربي در نوزادانشان در طول سال اول زندگي جلوگيري كند يا خير؟

مقالات تغذیه

چرا تازه مادرها بد اخلاق می شوند؟

یکی از بهترین تجربیات زن بودن باردا شدن است، مادر شدن زن بودن را کامل می کند. بعلاوه ورود یک عضو جدید به خانواده نوید شادی و خرسندی به همراه خود دارد. اما این شادی و خرسندی بهایی دارد که معمولا به شکل تغییرات هورمونی، فیزیکی، و روانی خود را نشان می دهد. جای نگرانی نیست، چون تمام چیزی که نیاز دارید خواندن این مقاله و آشنایی با هورمون های بارداری است.

مقالات تغذیه

خطر زایمان زودرس با مصرف نوشابه

افرادی که از مصرف قند پرهیز می‌کنند،‌ دلیلشان این است که قند سرشار از کالری است و می‌تواند باعث چاقی شود. لذا افراد بسیاری برای جلوگیری از چاقی به شیرین‌کننده ‌های مصنوعی کم‌کالری روی آورده ‌اند.

مقالات تغذیه

ویتامین دی تناسب اندام را افزایش می دهد

بر اساس پژوهشی که جدیدا انجام شده، مصرف مکمل رژیمی ویتامین دی تناسب اندام را افزایش می دهد (در این پژوهش ارتباط بین سطح ویتامین دی و مسائل مربوط به سلامت، بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع ۱، سلامت اسکلتی عضلانی، سرطان و سفت شدگی بافت ها مورد بررسی قرار گرفته). فشار خون بالا و سطح هورمون تنش، کورتیزول، در گروهی که کپسول ویتامین دی مصرف کردند کاهش یافت.

مقالات تغذیه

چرا زنان فولیک اسید بیشتری نیاز دارند

ورزشکاران و بزرگسالان فعال بدنشان را در محدودیت فیزیکی قرار می دهند. در حالی که تمرینات شدید برای سلامت و تناسب اندام خوب است، فاکتورهای ریسکی که در ارتباط با بیماری های قلبی عروقی است می تواند افزایش بیابد. پژوهش های زیادی نشان می دهد که تمرین های شدید به بدن استرس وارد می کند. هم چنین تمرینات شدید فیزیکی سطح فولیک اسید را کاهش می دهد و در طی زمان تاثیر معکوسی بر سلامت قلب دارد.

مقالات تغذیه

ژلاتین در محافظت از مفاصل

ژلاتین یک ماده غیر معمول است که اغلب از مواد حیوانی بدست می آید: پوست، استخوان ها، بافت های همبند ماهی، مرغ و گاو. به نظر عجیب است؟ با این حال این ماده را در کیک میوه ای، ژله، و بسیاری از غذاهای دیگر می بینیم. بر اساس یک پژوهش جدید، این همان ماده ایست که برای داشتن مفاصل سالم تر به آن نیاز دارید.

مقالات تغذیه

مراقبت های بعد از سکته مغزی

مراقبت های بعد از سکته مغزی:   اقدامات توانبخشی جهت بهبود حرکتی جابجا کردن مرتب بیمار و استفاده از تشک مواج جهت جلوگیری از زخم بستر مراقبت تنفسی جهت تخلیه بهتر خلط و تنفس موثرتر بیمار مراقبت دستگاه ادراری و خروج هر چه سریعتر سوند در صورت تجمع مد فوع استفاده از ملین و شیاف رسا ندن غذا اب و داروها به بیمار از طریق لوله بینی معده ای یا دهان مراجه مرتب به پزشک معالج جهت تن...