مقالات تغذیه

راز سلامتی و تندرستی

تعادل و تنوع دو اصل مهم تغذیه برای سلامت و شادابی است اگر این دو اصل در برنامه غذایی روزانه فرد ، خانواده و جامعه رعایت شود میتوان با اطمینان گفت که بیماری کمتر، سلامت و توانمندی جامعه بیشتر میگردد. لازم است در برنامه های غذایی خود همیشه تنوع ایجاد كنید، یعنی همیشه یك نوع غذا نخورید. باشیم.  

مقالات تغذیه

دمنوش های آرامش بخش

 گیاهان باعث کاهش استرس ها و تنش می شوند. به طور کلی به گیاهان و ادویه هایی باعث آرامش اعصاب می شوند. چای بابونه:  بابونه می تواند به تقویت حافظه، تقویت اعصاب، آرامش بخش و خواب آور، ضد تشنج، درمان اضطراب و استرس، درمان سرگیجه همچنین خواص قلب و عروقی اشاره کرد. همچنین شامل گشاد کننده عروق قلبی، پایین آورنده فشار خون، بهتر کردن خون رسانی به مغز و کلیه و . . .) رقیق کردن خون و کمک کننده ب...

مقالات تغذیه

صبحانه مقوی برای کودکان

صبحانه مقوی برای کودکان پنکیک خانگی: مخلوط آرد، تخم‌مرغ و شیر هنگام سرخ کرده و روی آن عسل، شیره انگور یا میوه‌های فصل بریزید تا بچه‌ها این صبحانه مقوی را با لذت بیشتری بخورند.  

مقالات تغذیه

خداحافظی با چربی های شکمی

اگر مقدار کالری دریافتی شما بیش از کالری باشد می‌توانید به جای ۲یا ۳ وعده غذایی در روز، ۵ وعده غذایی کوچک بخورید، یعنی غذای خود را به جای ۳ وعده در ۵ وعده تقسیم کنید. ...

مقالات تغذیه

تغذیه مناسب در سنگ کلیه

عدم فعالیت های ورزشی مي‌تواند به تحليل بافت استخواني و آزاد شدن كلسيم منجر شود، عامل مهمي است كه تشكيل سنگهاي كليه را در پي دارد. تغذيه صحيح و مصرف مايعات كافي روشهاي درمان و پيشگيري از عوارض آن در طولاني مدت است.    

مقالات تغذیه

تقویت کننده های حافظه

کشمش و عسل: کشمش و عسل دو ماده غذایی بسیار مفید برای تقویت حافظه هستند. بهترین راه تامین سریع انرژی برای فکر کردن، مصرف خوراکی های شیرین به خصوص کشمش و عسل است.    

مقالات تغذیه

ماست موسیر و خواص بی نظیر آن

خواص ماست موسير: موسير يا سيركوهي گياهي شبيه سير و پياز است. موسير گونه‌هاي زيادي دارد كه بهترين نوع آن رنگ قرمز مسي دارد . به دليل آن كه بوي تند و تيز سير را كه ناشي از فرآورده‌هاي گوگردي سير مثل آليسين است. در 100 گرم موسير 70 كالري انرژي نهفته است. موسیر را معمولا خشک کرده و پس از ساییدن به عنوان ادویه غذا مورد استفاده قرار می دهند.    

مقالات تغذیه

خواص خاکشیر

خاکشیر گیاهی است علفی یک ساله یا دو ساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر نیز می رسد ، پایین گیاه کرک دار و بالای آن بدون کرک است.  تخم این گیاه که همان خاکشیر است ریز و کمی دراز و معمولا به دو رنگ وجود دارد یکی از آنها قرمز که دارای طعم کمی تلخ است و دیگری به رنگ قرمز تیره است .    

مقالات تغذیه

خواص لذیذترین میوه تابستانی

آلبالو یکی از لذیذترین میوه های تایستانی است و کالری آلبالو بسیار پایین است و هر یکصد گرم آلبالو حدود ۷۰ کیلو کالری انرژی دارد. ترکیبات آلبالو: آلبالو دارای ویتامین آ، ب و ث است.املاح معدنی آلبالو عبارت است از آهن، کلسیم، فسفر، کلر، گوگرد، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مس، روی، منگنز و کوبالت.